Donice betonowe

Czy wykonujecie donice na wymiar? W jaki sposób donice są pakowane? Co to jest Keramzyt i czy dodawać go do donic betonowych?


Czy dno donicy zostało wyposażone w otwory odpływowe?


Każda donica produkowana jest wraz z otworami odpływowymi w dnie, które to pozwalają na swobodne odprowadzenie nadmiaru wody. Dzięki temu donice mogą być z powodzeniem stosowane do hodowli każdego gatunku roślin, zapewniając im optymalne warunki do wzrostu, a co ważniejsze, zapobiegając rozwojowi procesów gnilnych. Zalecamy, aby stosowany drenaż zajmował przynajmniej 20% objętości donicy oraz przypominamy, aby kontrolować drożność odpływów np. czy nie zostały przypadkowo czymś zablokowane.


Czy wykonujecie donice na wymiar?


Tak, nasza firma wykonuje także donice na wymiar na indywidualne zamówienie klienta. Po otrzymaniu zapytania dokonujemy wyceny takiej niestandardowej donicy.


W jaki sposób donice są pakowane?


Paczka o wadze do 30 kg wysyłana jest za pomocą firmy kurierskiej, powyżej tej wagi wysyłka odbywa się na palecie. Donice owijane są kartonem i stretchem oraz zabezpieczane bandówką, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia w transporcie jest niewielkie.


Jaka jest gwarancja na donice z betonu?


Nasze donice objęte są dwuletnią gwarancją, o którą klient może wystąpić na podstawie otrzymanego podczas zakupu rachunku lub faktury.


Gdzie najlepiej stosować donice z betonu?


Donice wykonane z betonu są odporne na uszkodzenia, w związku z czym idealnie sprawdzą się na zewnątrz oraz jako ozdoba w biurze lub w domowym zaciszu. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne w połączeniu z zachowaniem prawidłowego drenażu wody sprawiają, że nasze donice są produktem wielosezonowym, który będzie służył klientom przez lata. Mogą stanowić ozdobę same w sobie lub też doskonale adaptując się do innych motywów wystroju, stanowić wyrafinowane wykończenie architektury i krajobrazu.


Co to jest Keramzyt i czy dodawać go do donic betonowych?


Keramzyt ogrodniczy to tak naprawdę czysta glinka, którą stosuje się jako środek drenażowy do doniczek lub gruntu, a także jako materiał spulchniający oraz ściółkowy. W swoim działaniu doskonale pobudza wzrost roślinności i utrzymuje stały poziom wilgotności ziemi w doniczce, a ponadto ułatwia dotlenienie korzeni roślin.

Keramzyt nie zawiera w swoim składzie chemikaliów ani żadnych sztucznych domieszek, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla roślin i środowiska oraz bezzapachowy, a jednocześnie także odporny na działanie pleśni, grzybów, gryzoni czy owadów. Jest on także bardzo trwałym materiałem, który nie traci swoich właściwości wraz z biegiem czasu, jedynie w niewielkim stopniu nasiąka wodą.


Pomoc techniczna